Комісії та збори

Комісії та збори

Визначення спреда

Спред (в перекладі з англ. Spread - «загальна різниця») - величина, що характеризує різницю між кращими цінами на покупку ( «bid») і продаж ( «ask») валюти в конкретний період.

 

Сутність поняття

Величина мінімального спреда визначається маркет-мейкером (дослівно «той, хто робить ринок»). Ця величина зростає по ходу до останнього трейдера, оскільки виступає в якості заробітку для фірм-брокерів у вигляді комісії по операціях.

Величина спреда є показником ліквідності ринку, що знаходиться від неї в зворотній залежності, тобто якщо спред збільшується, ліквідність, відповідно, зменшується. У зв'язку з цим при здійсненні торгівлі валютними пара величина спреда має низьке значення.

Для регуляції ліквідності ринку на фондових біржах використовують обмеження спреда: досягнення максимальної величини викликає моментальну зупинку торгівлі.
Відкриття угоди на Форексі тягне за собою автоматичний збиток трейдеру в розмірі спреда.

Припустимо, якщо клієнт виконує відкриття довгої позиції, обсяг якої дорівнює двом лотам у валютній парі EUR / USD, а котирування становить 1.0931 / 1.0933, отже, величина початкового збитку дорівнює 40 USD (величина для одного лота дорівнює 20).

Для перетину цією угодою беззбиткової точки необхідна зміна котирування в напрямку угоди як мінімум на два пункти. Природно, для отримання прибутку необхідно зміщення на більш двох пунктів.

Для сумлінних брокерів спред виступає в якості основного джерела прибутку.

 

Види спредів

На ринку Форекс виділяють дві форми спреда:
1. Фіксований спред, величина якого не змінюється під впливом змін попиту і пропозиції валюти, змін руху тренда і інших чинників. Відповідно, ця форма більш надійна в плані прогнозування.
2. Плаваючий спред - найбільш відома форма, яка змінюється відповідно до існуючих умов на ринку. Брокером ж виділяється виключно нижній поріг діапазону його змін.

Здебільшого дана форма спреда при нормальному стані ринку щодо провідних валютних пар коливається в межах від двох до п'яти пунктів, але може зростати до п'ятдесяти і далі. Такі різкі коливання роблять ризикованою торгівлю, здійснювану з застосуванням автоматичних стратегій і рахунків по даній формі спреду, так як стратегії, що працюють на автоматі, не здатні виконувати швидкий облік коливань спреда.

 

Фактори, що впливають на величину спреду:

1. Ліквідність валюти
Щодо найбільш поширених на ринку валютних пар спред коливається в межах десяти пунктів.
2. Обсяг угоди
Великі угоди несуть за собою підвищений ризик, а дрібні тягнуть зайві витрати. Такі угоди котируються з високим рівнем спорудами.
3. Ринкові умови
Волатильність (рівень зміни ціни на ринку) безпосередньо впливає на спред: якщо на Форексі активно йде торгівля по основних валютних парах, то спред підвищується. Зазвичай цьому сприяють несподівані, але важливі новини на ринку, а також зниження ліквідності, яке особливо характерно для нічного часу доби і святкових днів.
4. Співпраця з дилінгових центром, що дає перевагу трейдерам-новачкам у вигляді низької величини спреду.

 

Повернення спреда

Повернення спреда або рібейтов (в перекладі з англійської «rebate» - знижка) являє собою особливий вид знижки, що надається після здійснення покупки незалежно від результатів угоди. Він спрямований на стимулювання покупки і встановлення довгострокових відносин між покупцем і продавцем на ринку.
Подібні сервіси є у багатьох брокерів Форексу. Крім того, є і сторонні сервіси по рібейтов.
 

ГОТОВІ ТОРГУВАТИ НА ФОНДОВОМУ РИНКУ?